Rhododendron in bloei
Maria-ter-Heide
  Rhododendron in bloei
           

Nieuws van vroeger

 7 december 1980 (45 jaar geleden)
In de kerk wordt een schilderij gewijd ter ere van O.L.Vrouw. Het doek werd geschilderd door mevr. Della Faille, dochter van Gustaaf uit Ekeren. Het stelt de H.Maagd voor aan een lindeboom; midden in de heide.  lees meer nieuws van vroeger

Kalender

 07-12-2025 Beethoven 3 door Wim Van D ...
 09-12-2025 Cinema: Queer
 12-12-2025 Sfeervolle kerstwandeling ...
 14-12-2025 Kerstmarkt in Polygon
 25-12-2025 Kerstmis in de kerk

Openbaar vervoer

  Er rijdt geen bus meer richting Antwerpen. De volgende rit is in de ochtend (halte Kerk MTH).
  De volgende buurtbus richting Mariaburg (halte Bibliotheek MTH) is om 08:32 uur
  Uren kunnen verschillen op feestdagen en in vakanties!

Foto moment

Kalfje op de kinderboerderij
  Kalfje op de kinderboerderij
  Een kiekje insturen? Mail foto@mariaterheide.info

Wijkagenten en fietsteam controleren ophokregeling

In Brasschaat zijn er geen professionele pluimveehouders gehuisvest. Maar ongetwijfeld worden er heel wat eenden en kippen door particulieren gehouden. "Iedereen moet melden hoeveel pluimvee hij heeft. Dat vraagt het federaal voedselagentschap FAVV aan elke gemeente. Als er iets verdacht plaatsvindt, heeft men onmiddellijk een inventaris bij de hand, en kunnen er onmiddellijk maatregelen genomen worden".

Op de gemeentelijke website werd een digitaal meldingsformulier geplaatst, en ook via de Parkbode zullen meldingskaarten worden bezorgd. Deze moeten teruggestuurd worden naar de gemeentelijke milieu- en preventiedienst (03 650 02 61 of preventiedienst@brasschaat.be).

Voorbije donderdag riep waarnemend Burgemeester Bart Brughmans een coördinatievergadering samen. Momenteel is vooral de controle op de ophokregeling het belangrijkste. We rekenen in de eerste plaats op de medewerking van alle inwoners. Onze lokale politie heeft de nodige opdrachten gekregen om controles te doen: onze wijkagenten en het fietsteam zijn daarvoor het beste geplaatst.

Wie de ophokregeling niet naleeft, krijgt een aanmaning en moet zich binnen 24 u in orde stellen. Nadien wordt het pluimvee in beslag genomen. Naast de ophokplicht en de oproep aan eigenaars van pluimvee om dit te melden aan de gemeente, wordt voorts uitdrukkelijk gevraagd om wild pluimvee niet te voederen. De parkwachter houdt hierop toezicht in het gemeentepark.


Meer nieuws

17-09-2020 Kledingcontainers verdwijnen op openbaar domein
24-06-2020 Verboden te zwemmen in E10-plas
01-12-2020 Theater-wandeling: De Vos In Het Bos

Nieuws zoekwoorden

  durentijdlei     brasschaat     smoutebollen     krantenwinkel     dienstencentrum