Mickse hoeve
Maria-ter-Heide
  Mickse hoeve
           

Nieuws van vroeger

 19 oktober 1969 (52 jaar geleden)
Herfst koffiefeest voor de leden van de vrouwengilde, waarbij Paul Van Hooydonck de ontspanning voor zijn rekening nam.  lees meer nieuws van vroeger

Openbaar vervoer

  De volgende bus 640 richting Antwerpen is om 21:40 uur (halte Kerk MTH).
  De volgende buurtbus richting Mariaburg (halte Bibliotheek MTH) is morgen om 09.08 uur
  Uren kunnen verschillen op feestdagen en in vakanties!

Foto moment

Chinese knobbelganzen in De Mik
  Ria G.
  Chinese knobbelganzen in De Mik
  Een kiekje insturen? Mail foto@mariaterheide.info

Naar Dorpsdag met biobus

Brasschatenaars kunnen op zondag 4 september naar Dorpsdag met een speciale pendelbus. Een primeur: de bus rijdt op een mengsel van aardgas en waterstof. De bus is gratis en rijdt tussen het Centrum en de wijken Mariaburg, Kaart en Bethanië waar tijdens het weekend geen of een beperkt aanbod van openbaar vervoer is.

De bus die de gemeente op zondag 4 september inlegt, rijdt niet op benzine, maar wel op een mengsel van aardgas en waterstof. Hiermee wil Brasschaat duidelijk maken dat nieuwe vormen van energie niet meer zo ver van ons af staan als we wel denken. Voor de inwoners van Brasschaat vormt dit uiteraard een primeur. Waterstof zal naar de toekomst toe één van de alternatieven zijn om in onze energiebehoefte te voorzien. De klassieke brandstoffen zijn immers zeer vervuilend, beperkt in hoeveelheid en worden dus ook steeds duurder. Een bus die volledig met waterstof wordt aangedreven, is nog geen vanzelfsprekendheid, maar het gaat de goede richting uit.

Dienstregeling
De busdienst is gratis. Men dient wel rekening te houden met eventuele vertragingen bij een grote toeloop. De bus brengt de mensen naar Dorpsdag aan de achterzijde van het gemeentehuis (fietsenstalling).
De laatste bus van Dorpsdag naar Mariaburg vertrekt om 18 uur, naar Kaart en Bethanië om 18.20 uur. Nog iets: de busdienst naar Kaart en Bethanië rijdt in een lus en doet sommige plaatsen twee keer aan (één keer om af te stappen aan de ene kant, één keer om op te stappen aan de overkant).
Halte – heen en terugDorpsdag – Mariaburg – Dorpsdag
Dorpsdag (fietsenstalling achter gemeentehuis)13.00u14.00u16.00u17.00u18.00u
Jacobuslei (halte buurtbus) 13.09u14.09u16.09u17.09u
Boskapellei (halte buurtbus) 13.10u14.10u16.10u17.10u 
Zwemdoklei (halte buurtbus) 13.11u14.11u16.11u17.11u 
Sparrenlaan (halte buurtbus) 13.12u14.12u16.12u17.12u 
Kattekensberg (halte buurtbus) op13.13u14.13u16.13u17.13u 
Dorpsdag (fietsenstalling achter gemeentehuis)13.18u 14.18u16.18u17.18u 
Halte - terugDorpsdag – Kaart – Bethanië
Dorpsdag (fietsenstalling achter gemeentehuis)13.20u14.20u16.20u17.20u18.20u
Rustoordlei (halte lijnbus) 13.25u14.25u16.25u17.25u 
Hulshout (halte lijnbus) 13.27u14.27u16.27u17.27u 
Schout de Moorstraat (halte lijnbus) 13.28u14.28u16.28u17.28u 
Max Hermanlei (halte lijnbus) 13.29u14.29u16.29u17.29u 
Hoge Kaart (halte lijnbus langs Hoogboomsteenweg) op13.30u14.30u16.30u17.30u 
Truyenstraat (halte buurtbus)13.32u14.32u16.32u17.32u 
Het Innemen (halte buurtbus)13.33u14.33u16.33u17.33u 
Neervelden (halte buurtbus)13.35u14.35u16.35u17.35u 
Halte - heenBethanië – Kaart – Dorpsdag
Klaverheide (halte buurtbus)13.36u14.36u16.36u17.36u 
Bethaniëlei winkel (halte buurtbus) 13.38u14.38u16.38u17.38u 
Bethaniëlei (halte lijnbus langs Bredabaan)13.41u14.41u16.41u17.41u 
Neervelden (halte buurtbus)13.45u14.45u16.45u17.45u 
Het Innemen (halte buurtbus) 13.47u14.47u16.47u17.47u 
Truyenstraat (halte buurtbus)13.48u14.48u16.48u17.48u 
Hoge Kaart (halte lijnbus langs Hoogboomsteenweg)13.50u14.50u16.50u17.50u 
Max Hermanlei (halte lijnbus)13.51u14.51u16.51u17.51u 
Schout de Moorstraat (halte lijnbus)13.52u14.52u16.52u17.52u 
Hulshout (halte lijnbus)13.53u14.53u16.53u17.53u 
Rustoordlei (halte lijnbus)13.55u14.55u16.55u17.55u 
Dorpsdag (fietsenstalling achter gemeentehuis)14.00u15.00u17.00u18.00u 


Meer nieuws

31-12-2020 Gelukkig Nieuwjaar 2021
22-11-2019 Bladafval van de bermbomen
30-06-2005 Vzw 't Hemeltje zoekt vrijwilligers

Nieuws zoekwoorden

  kerkedreef     stickers afvalcontainer     ophokplicht     glasbak     krantenwinkel