Rhododendron in bloei
Maria-ter-Heide
  Rhododendron in bloei
           

Nieuws van vroeger

 3 juni 1989 (36 jaar geleden)
In de school van Mater Dei - della Faillestraat is er schoolfeest. Ieder kan er zijn gading vinden. Alles was prima getipt, behalve het weer dat was niet goed.  lees meer nieuws van vroeger

Kalender

 25-12-2025 Kerstmis in de kerk

Openbaar vervoer

  De volgende bus 640 richting Antwerpen is om 15:01 uur (halte Kerk MTH).
  De volgende buurtbus richting Mariaburg (halte Bibliotheek MTH) is om 16:12
  Uren kunnen verschillen op feestdagen en in vakanties!

Foto moment

Chinese knobbelganzen in De Mik
  Ria G.
  Chinese knobbelganzen in De Mik
  Een kiekje insturen? Mail foto@mariaterheide.info

In gans Brasschaat een parkeerverbod op voertuigen van > 7,5 ton.

Vanaf 4 november 2019 geldt er in gans Brasschaat een parkeerverbod op voertuigen van > 7,5 ton.

Aanleiding hiervoor waren heel wat meldingen en klachten over grote vrachtwagens en bussen die in woonstraten geparkeerd stonden. De verkeersveiligheid van de zwakke weggebruiker kwam in het gedrang. Zo werd het zicht van fietsers en voetgangers beperkt, vooral aan schoolomgevingen. En de leefbaarheid in woonwijken ging erop achteruit. Bovendien willen we zo ook de parkeerdruk wat verlagen en beschadigingen aan het openbaar domein vermijden.

Er zijn genoeg alternatieven. Zo zijn er een aantal randparkings die als parkeerplaats gebruikt kunnen worden: de park and ride aan de Sint-Jobsesteenweg, Sportoase voor de bussen en langs de zijkant van de Kapelsesteenweg ter hoogte van de brug E 19.

We passen hier de regelgeving toe zoals voorzien in wegcode artikel 65.5 mbt het zonaal parkeerverbod. Aan de invalswegen van Brasschaat komen in totaal 78 borden van het type E9. Bij het buitenrijden van Brasschaat zullen ook de borden te zien zijn die het zonaal parkeerverbod opheffen en midden in de gemeente zullen nog 4 herhalingsborden voorzien worden. We zijn met dit reglement zeker niet de eerste. Beringen, Zolder, Genk en de stadskern van Brugge gingen ons voor.

De bedoeling is om eerst chauffeurs te sensibiliseren op deze maatregel. Daarvoor hebben we ook aan de belangrijkste busmaatschappijen gevraagd om hun chauffeurs de kans te geven hun voertuigen zoveel mogelijk op het eigen bedrijventerrein te laten parkeren.

Er was nog een grote bezorgdheid bij de nutsmaatschappijen, onderhoudsfirma’s voor groen en verhuisfirma’s over het al of niet mogen parkeren. Zij zijn vergunningplichtig en krijgen, indien nodig, een tijdelijke toelating of een jaarvergunning om te parkeren tijdens de duur van de werken.


Meer nieuws

29-01-2024 Ontharding en vergroening site 23ste Don Bosco
12-07-2005 Boete voor rijden zonder fietslicht
10-09-2019 Feestelijkheden naar aanleiding van 75 jaar Bevrijdings

Nieuws zoekwoorden

  glasbak     eenden     kerkedreef     overvallen     krantenwinkel