Mickse hoeve
Maria-ter-Heide
  Mickse hoeve
           

Nieuws van vroeger

 16 februari 1989 (37 jaar geleden)
Uitvaardienst voor Jefke De Potter. Plots overlijden van Louis Lenaerts die verleden week nog gevierd werd bij zijn huwelijksjubileum. Hij was verleden zondag gevallen en werd overgebracht naar Vesalius waar tijdens een ingreep zijn hart het begaf. Hij was gekend als militair en vooral om hij voor de oorlog in de Heilige Mis van 10.30 uur de mi ...  lees meer nieuws van vroeger

Kalender

Openbaar vervoer

  De volgende bus 640 richting Antwerpen is om 09:31 uur (halte Kerk MTH).
  De volgende buurtbus richting Mariaburg (halte Bibliotheek MTH) is om 10:04 uur
  Uren kunnen verschillen op feestdagen en in vakanties!

Foto moment

Jaarlijkse kermis
  Jaarlijkse kermis
  Een kiekje insturen? Mail foto@mariaterheide.info

Houten kiosk aan dienstencentrum Maria-ter-Heidehove wordt hersteld

De houten kiosk werd door de leerlingen van de houtafdeling van het Koninklijk Technisch Atheneum (KTA) van Brasschaat gemaakt. De laatstejaars studenten hadden gedurende 3 jaar aan dit project gewerkt. Het was bedoeld als reclame voor de school, daarom kreeg de kiosk eerst een plaats op de speelplaats van het KTA. Op 11 mei 2007 werd het officieel ingehuldigd door de burgemeester Dirk De Kort.

Uiteindelijk wilde de gemeente Brasschaat de kiosk, die een doorsnede heeft van 8 meter, een mooiere plek geven in Brasschaat zodat het toegankelijk was voor iedereen. Daarom kocht de gemeente de kiosk over voor 8000 euro. Enkele maanden later, op 21 september 2007, kreeg het een nieuwe plaats in het parkje achter het dienstencentrum Maria-ter-Heidehove in de Eikendreef in de wijk Maria-ter-Heide.

De bedoeling hiervan was om er regelmatig optredens te geven van koor of muziekbands maar ook om er een gezellig zithoekje voor de bezoekers of de omwonenden van het dienstencentrum te creëren.

Eind augustus 2020 wou de gemeente Brasschaat de kiosk laten afbreken. De laatst jaren werd de kiosk niet meer gebruikt waardoor de verwaarloosde kiosk nood heeft aan herstellingswerken. De kosten zouden hoog oplopen waardoor de gemeente Brasschaat beslist heeft om de kiosk af te breken. Maar na overleg en met wat protest van de bewoners van Brasschaat, heeft de gemeente toch besloten om de kiosk te laten staan. De nodige financieële middelen zullen vrijgemaakt worden. Het KTA en maatwerkbedrijf Noordheuvel zullen de kiosk een opknapbeurt geven. Tot eind deze maand zullen de werken nog duren.


Meer nieuws

10-05-2007 Belgische record op 300 meter horden voor Lissa Van Damme
11-11-2011 Beheerplannen parken: park De Mik en park Kasteel van Brasschaat
11-03-2010 Openbare verlichting langs Essensteenweg

Nieuws zoekwoorden

  krantenwinkel     durentijdlei     dienstencentrum     kerkedreef     kapellei