Rhododendron in bloei
Maria-ter-Heide
  Rhododendron in bloei
           

Nieuws van vroeger

 5 juni 1977 (48 jaar geleden)
De turnploeg Jong en Lenig neemt deel aan de provinciale dag te Kapellen. In het chalet van de voerbalploeg worden de jonge kampioenelftallen bedacht met een hele feestnamiddag. Naast een uitgebreide gerechtentafel zorgen de Uilenspiegels voor de nodige ontspanning.
In het ziekenhuis st Vincentius te Antwerpen sterft mevr De-moor uit de Bossae ...  lees meer nieuws van vroeger

Kalender

 25-12-2025 Kerstmis in de kerk

Openbaar vervoer

  De volgende bus 642 richting Antwerpen is om 06:42 uur (halte Kerk MTH).
  De volgende buurtbus richting Mariaburg (halte Bibliotheek MTH) is om 08:32 uur
  Uren kunnen verschillen op feestdagen en in vakanties!

Foto moment

Site Gunfire - 75 jaar bevrijding
  Site Gunfire - 75 jaar bevrijding
  Een kiekje insturen? Mail foto@mariaterheide.info

Het Golempad: een wandelpad dat je uitnodigt even bewegend stil te staan

In september wordt het Golempad geopend in parkdomein de Mik. Het is een rolstoelvriendelijk wandelpad, aangelegd langs enkele kleine idyllische plekjes.

Het initiatief voor het Golempad werd genomen door Jan Jacquemyn, wiens goede vriend Ivo Clijsters overleed aan de spieraandoening ALS. Ter ere van Ivo werd het Golempad aangelegd. Het heeft tot doel een rustpunt te vormen voor wie dit nodig heeft, een plek om zich even te bezinnen en de hectische wereld achter zich te laten.

Het Golempad zou ook een centraal punt moeten worden voor allerlei culturele en educatieve projecten. Een plek voor poëzie, muziek, kunst... of een sprookjesachtig eiland van zingeving.

De Golem
De route werd ontworpen rond een kunstwerk van Koen Vanmechelen, de Golem. De vier meter hoge houten structuur is een symbool voor de redder en helper waaraan mensen over de hele wereld nood hebben.

Deze figuur stamt uit de Jiddische legendes en treedt op als een vertrouwenspersoon, een vriendelijke reus aan wie hersenspinsels, gedachten van hoop en verlies, gedichten... kunnen worden toevertrouwd. Kortom, hij staat symbool voor de helende kracht die alle mensen met nood aan zingeving kan samenbrengen en verbinden. Op elke plek waar een Golem tot stand komt, biedt hij warmte en liefde aan de plaatselijke bevolking.

Het project kent wereldwijd veel bijval. Er staan al Golems in Leuven, San Jose (Costa Rica), Katmandu (Nepal), Mumbai (Indie), Kameroen (Afrika) en dus nu ook in Brasschaat.

De Golem kwam tot stand met de medewerking van:
  • * Koen Vanmechelen (ontwerp Golem)
  • * Tecno Art (realisatie bewegwijzering)
  • * Gemeente Brasschaat (aanleg wandelpad)
  • * Buso Remi Quadens (realisatie houten Golem)

Een informatieve brochure over het Golempad in de Mik is verkrijgbaar aan de vrijetijdsbalie, Bredabaan 407. Meer info: Toerisme Brasschaat - tel. 03 650 03 00 - toerisme@brasschaat.be


Meer nieuws

10-04-2022 Kerkvieringen tijdens Goede Week en Pasen 2022
06-07-2021 23ste Don Bosco nemen afscheid van hun Moeze (Pastoor Frans van Thillo)
20-09-2011 Rommelmarkt Ziekenzorg was een succes

Nieuws zoekwoorden

  wielerwedstrijd     kerkedreef     kapellei     ziekenzorg     brechtsebaan