Rhododendron in bloei
Maria-ter-Heide
  Rhododendron in bloei
           

Nieuws van vroeger

 2 oktober 1982 (43 jaar geleden)
De vlaaien voor de Kring worden in een record tijd rondgedragen: 757 in het geheel.  lees meer nieuws van vroeger

Kalender

 04-10-2025 Cultureel bezoek Mickhoeve
 04-10-2025 Fluo Nightrun
 05-10-2025 Den Toren & Klein Schietve ...
 07-10-2025 Cinema: Patsers 2
 12-10-2025 Herfstwandeling Gibo Heide

Openbaar vervoer

  Er rijdt geen bus meer richting Antwerpen. De volgende rit is in de ochtend (halte Kerk MTH).
  De volgende buurtbus richting Mariaburg (halte Bibliotheek MTH) is om 08:32 uur
  Uren kunnen verschillen op feestdagen en in vakanties!

Foto moment

Chinese knobbelganzen in De Mik
  Ria G.
  Chinese knobbelganzen in De Mik
  Een kiekje insturen? Mail foto@mariaterheide.info

De Polygoon heropent na grondige renovatie

De Polygoon heropent vanavond officieel haar deuren na een renovatie van bijna een jaar. De langverwachte heropening van de iconische filmzaal is mogelijk gemaakt met de financiële steun van het gemeentebestuur.

De cinema, die sinds najaar 2024 gesloten was, heeft een intensieve opknapbeurt gekregen. Een van de belangrijkste ingrepen was het volledig vernieuwen van het plafond, dat na een stabiliteitsonderzoek als onveilig werd bestempeld. Het nieuwe plafond is nu ook brandwerend wat de veiligheid van de bezoekers aanzienlijk verhoogt.

De renovatie richtte zich niet alleen op veiligheid, ook op duurzaamheid en comfort. De holle ruimte onder de zaalvloer is opgevuld met schuimbeton, een duurzaam materiaal dat zowel een dragende als een isolerende functie heeft. Het nieuwe tapijt in de zaal heeft een modernere uitstraling en verbetert de akoestiek.

De totale gemeentelijke investering bedroeg €217.278,88.
"We zijn ontzettend trots op de renovatie. De Polygoon is meer dan een bioscoop, het is een ontmoetingsplek en een belangrijk onderdeel van de lokale gemeenschap. Door deze investering kan iedereen hier terug in alle comfort en veiligheid van de nieuwste films genieten," zegt Bart Brughmans, schepen voor duurzaamheid, infrastructuur en patrimonium.

De heropening wordt vanavond gevierd met een uitverkochte vertoning van ‘Conclave’.


Meer nieuws

22-05-2022 Scouts 23Ste Don Bosco sluiten scoutsjaar af
23-10-2011 Inbrakenplaag in Maria-ter-Heide
05-10-2005 Brasschaat reikt volgend jaar haar Oscar uit

Nieuws zoekwoorden

  torenpoort     bredabaan     kapellei     durentijdlei     de polygoon