In het kamp wordt Sinte Barbara gevierd met een eigen misviering in de kapellen en een grote parade. Tijdens de plechtigheid wordt een mooi beeld van de patroonheilige van de Artillerie onthuld. Dit beeld stond vele jaren in Brussel en werd opnieuw met blad goud bekleed en op het grote paradeplein geplaatst.
lees meer nieuws van vroeger
De risicofase voor brand in de natuurgebieden in de provincie Antwerpen wordt opgetrokken van oranje naar rood. Dat houdt in dat er extreem hoog brandgevaar is, zowel in de open (heide)gebieden als in de bossen.
Code rood wil zeggen dat de toegang tot bossen en natuurgebieden in Brasschaat wordt afgeraden. We kunnen de gebieden niet afsluiten omwille van praktische redenen. Zo is het belangrijk dat hulpdiensten snel het gebied in kunnen indien nodig. Bossen en natuurgebieden hebben logischerwijze ook niet zelden heel wat mogelijke ingangen. Als je toch wil gaan wandelen, blijf dan zeker aan de rand van het bos of natuurgebied.
Een brand kan snel van een kleinschalig naar een groter probleem escaleren. Een smeulende sigaret of bijvoorbeeld glas, vonken of hete voorwerpen (bv onderdelen van machines) kunnen snel zorgen voor een grotere brand.
Gebruik je gezond verstand en wees waakzaam. De natuur is immers kurkdroog. We vragen om onrustwekkende situaties onmiddellijk te melden via het noodnummer 112.