Skyline Maria-ter-Heide (achtergrond Antwerpen & haven)
Maria-ter-Heide
  Skyline Maria-ter-Heide (achtergrond Antwerpen & haven)
           

Nieuws van vroeger

 6 juli 1986 (39 jaar geleden)
In de namiddag wordt het gouden kloosterjubileum gevierd van zuster Aldegonde, de vroegere bestuurster van de meisjesschool. Op persoonlijke vraag van de jubilarisse werd er in de parochie geen viering voor gedaan.  lees meer nieuws van vroeger

Openbaar vervoer

  Er rijdt geen bus meer richting Antwerpen. De volgende rit is in de ochtend (halte Kerk MTH).
  De volgende buurtbus richting Mariaburg (halte Bibliotheek MTH) is om 08:32 uur
  Uren kunnen verschillen op feestdagen en in vakanties!

Foto moment

Torenpoort De Mik
  Torenpoort De Mik
  Een kiekje insturen? Mail foto@mariaterheide.info

Bekendste kippen ter wereld gedood door vos

Om en rond de bossen van domein De Inslag en park De Mik in Maria-ter-Heide zijn je kippen en ganzen niet meer veilig voor de vos. Als je graag een vers eitje lust en dat in je eigen tuin van je eigen kippen wilt rapen, dan zal je uiterst bedachtzaam te werk moeten gaan om je kippen te beschermen.

In de Kerkedreef zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag (21 maart 2010) 13 kippen en 2 hanen ten prooi gevallen aan de vossen in de buurt. De meeste kippen werden voor dood achtergelaten in hun ren. Slechts enkele kippen werden volledig opgegeten door het roofdier. De vos roofde het kippenhok van de CamChickens, de bekendste kippen ter wereld, leeg. In het kippenhok hangt een webcam die de kippen overdag filmt, de beelden zijn dan rechtstreeks te bekijken op hun website: www.camchickens.com . Met een gemiddelde van enkele duizenden bezoekers per dag, waren zij de meest bekeken en bekendste kippen ter wereld. Hoewel de meeste kippen al ouder waren dan 10 jaar, bestaat de website bijna 10 jaar.

Ook in de Berrélei is de vos langs geweest. De kippen, die daar vrij rondlopen op straat, zijn bijna allemaal gedood door de vos.

Men is gewaarschuwd, want de vossen lusten je kippen rauw en zij komen langs terwijl wij allemaal slapen.


Meer nieuws

15-09-2021 Feest voor Wemers Binnenhuisdecoratie
20-07-2020 Opnieuw stroompanne in een groot deel van Maria-ter-Heide
06-11-2020 Voldoende afstand houden van de zwarte zwanen

Nieuws zoekwoorden

  overvallen     krantenwinkel     pfaff     wedstrijd     smoutebollen