Torenspits kerk Maria-ter-Heide
Maria-ter-Heide
  Torenspits kerk Maria-ter-Heide
           

Nieuws van vroeger

 9 mei 1971 (54 jaar geleden)
De Vrouwengilde viert lentefeest. Naast het optreden van een zanggroep uit Merksem was er ook een verrassing. De voorzitster riep alle wijkmeesteressen van het "eerste uur" op het podium. Ze ontvingen een mooie tinnen schotel als dank voor hun inzet. De gelukkigen waren: Stefanie Theuns, Marie Vissers, Nelly Meeusen, Madeleine van de Post, Philo ...  lees meer nieuws van vroeger

Kalender

 18-05-2025 Schaapscheerfeest kinderbo ...
 25-12-2025 Kerstmis in de kerk

Openbaar vervoer

  Er rijdt geen bus meer richting Antwerpen. De volgende rit is in de ochtend (halte Kerk MTH).
  Er rijdt geen buurtbus op zaterdag
  Uren kunnen verschillen op feestdagen en in vakanties!

Foto moment

Pauw op de kinderboerderij
  Pauw op de kinderboerderij
  Een kiekje insturen? Mail foto@mariaterheide.info

Beheer E-10 plas bij gemeente

De gemeente beheert thans de E 10-plas. Brasschaat wil hier een gebied voor passieve recreatie. Geen motoren, geen geluidsinstallaties maar ook zwemmen is, om veiligheidsredenen, uit den boze.Het beheer van de E 10-plas is overgedragen aan de gemeente. Tot voor kort was het gebied eigendom van de Vlaamse Gemeenschap die het liet beheren door nv De Scheepvaart.

De waterplas die zich uitstrekt over zowel Brasschaat als Schoten is door de jaren heen een trekpleister geworden voor allerlei vormen van ontspanning. Geruime tijd beheerde het agentschap voor de Bevordering van de lichamelijke ontwikkeling, de sport en de openluchtrecreatie (Bloso) de plas en werden er cursussen zeilen en surfen georganiseerd. Bloso sloot, daarna was het stil. Met de overname van het gebied door de gemeente zou er een einde moeten komen aan de onduidelijkheid die sinds het weggaan van Bloso heerste. Alleen passieve recreatie kan: wandelen, picknicken, zonnebaden. Dus geen motoren en geen geluidsinstallaties. Zwemmen kan ook niet. Dat heeft te maken met het verdrinkingsgevaar. De plas is op sommige plaatsen zeer diep en het water kent grote temperatuurverschillen.

Laten we de omgeving netjes houden: neem na een picknick of een zonnebad uw afval mee naar huis. Als u dan nog eens terugkomt, moet u niet tussen de rommel lopen of zitten. Kan ook niet: barbecue, vuur maken en dat soort dingen.


Meer nieuws

12-07-2005 Boete voor rijden zonder fietslicht
25-10-2007 Miksebaan eenrichtingsverkeer
10-02-2021 Proefdag voor het vaccinatiecentrum Noorderkempen

Nieuws zoekwoorden

  bibliotheek     wielerwedstrijd     brasschaat     zegeplein     buurtbus