Skyline Maria-ter-Heide (achtergrond Antwerpen & haven)
Maria-ter-Heide
  Skyline Maria-ter-Heide (achtergrond Antwerpen & haven)
           

Nieuws van vroeger

 18 november 1977 (48 jaar geleden)
Op de gebouwen van het Sana en de kliniek De Mick wapperen de feestvlaggen ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de instelling. De aanwezigen kregen een mooie brochure waarin de geschiedenis wordt verteld en de evolutie van uitsluitend sanatorium naar een afdeling geneeskunde en een verpleegdienst voor langdurige zieken.  lees meer nieuws van vroeger

Kalender

 18-11-2025 Cinema: The brutalist
 25-11-2025 Cinema: Jeunes Meres
 14-12-2025 Kerstmarkt in Polygon
 25-12-2025 Kerstmis in de kerk

Openbaar vervoer

  Er rijdt geen bus meer richting Antwerpen. De volgende rit is in de ochtend (halte Kerk MTH).
  De volgende buurtbus richting Mariaburg (halte Bibliotheek MTH) is om 08:32 uur
  Uren kunnen verschillen op feestdagen en in vakanties!

Foto moment

Jaarlijkse kermis
  Jaarlijkse kermis
  Een kiekje insturen? Mail foto@mariaterheide.info

25ste Triathlon Vlaanderen

Nu zondag 24 juni 2007 12 uur - 25ste Triathlon Vlaanderen - Europees Kampioenschap Lange Afstand - Belgisch Super Prestige Circuit 2007 - 3 km / 80 km / 20 km

Zelden gezien: uitzonderlijke aanwezigheid van Belgische en wereldtopatleten aan de start van een triatlon in België!!! Twee weken voor het Europees Kampioenschap Long Distance Triathlon te Brasschaat werden de inschrijvingen afgesloten. Wij resumeren even voor u welke wereld- en Europese toppers aan de start zullen verschijnen, en plaatsen daar onze Belgische "elite" tegenover. Dit gaat vuurwerk geven!

Buitenlandse atleten:
° Voor Denemarken: Tjorborn Sinballe regerend wereldkampioen; Jens Koefoed regerend Europees Kampioen; Jimmy Johnsen (vorig jaar 2e in Brasschaat)
° Voor Tjechië: Petr Vabrousek (winnaar van verscheidene IM in het verleden en in 2007:4e in de Ironman Arizona, 4e in Zuid-Afrika, 6e in Brazilië, 7e in Maleisië); Jan Wainer
° Voor Finland: Teemu Toivanen (6e Ironman Lanzarote 2006)
° Voor Slovenia: Erih Pecnik; Peter Harnold
° Voor Australië: Mitch Dean (3e in Ironman Maleisië 2007)
° Voor UK: Stephan Bayliss
° Voor Zweden: Jonas Colting (Zweeds kampioen)
° Voor België: Luc Van Lierde (2e Ironman Lanzarote 2007); Gerrit Schellens, (winnaar Ironman Zuid-Afrika 2007, 2e 70.3Ironman Oostenrijk enkele weken geleden, Europees Kampioen Long distance in 2004 en 2005, en vorig jaar 3e in Almere);Stijn Demeulemeester (vice-Eurpees Kampioen 2006 in Almere), heeft dus een ere-plaats te verdedigen; Frederik Van Lierde ( 5e Ironman St. Croix), komt met een volle bus supporters; Bert Jammaer (onze lokale triatleet, en enkele weken geleden 4e in de Ironman Lanzarote); Koen Hoeyberghs; Thierry Verbinnen; Karel Smet; Thomas Hoebanckx; Chris Schepers; Wilfried Van Aken (1e winnaar en dit jaar terug deelnemer). Dit is dus wel een echte Belgische topaanwezigheid! Voor de dames zullen Kristien Vleugels, Tine Deckers (recent winnaar in Leuven), Lieve Cappaert-Paulus en Anne-Marie Dupont het moeten opnemen tegen o.a. de Deense Kolters, Natallia Barcun (Belarus) en Bella Commerford 4X winnaar Ironman Florida, en 3e IM Brazilië in 2007.
Dit jaar zijn er maar liefst 520 deelnemers ingeschreven (vorige jaren 350 à 400). 37 elite heren, en 15 elite dames, 265 age-groupers en 200 "recreanten".
Parcours: buiten het loopparcours blijft alles min of meer hetzelfde: zwemmen in de E-10 plas in Schoten (plas van de waterski-club); het fietsparcours blijft ook dit jaar 2 ronden tellen door onze Noorderkempen. Dit heeft als voordeel dat de toeschouwers halfweg de fietsers te zien krijgen bij een doortocht aan de rand van het Park van Brasschaat! Meer animo voor het publiek dus; vervolgens dienen er DRIE (voorheen 5) ronden gelopen te worden in het park van Brasschaat met tenslotte de aankomst voor het Kasteel van Brasschaat.

Meer info (wedstrijdinfo, parcoursplannen, foto’s,...) zijn te vinden op onze website: www.triathlonbrasschaat.be
Update (24/06/2007):
Top 3 (mannen):
1) Frederik Van Lierde (BEL)
2) Jonas Colting (SWE)
3) Stephan Bayliss (GBR)

Top 3 (vrouwen):
1) Charlotte Kolters (DEN)
2) Tine Deckers (BEL)
3) Alice Hector (GBR)


Meer nieuws

06-09-2006 Viering 60 jaar artillerieschool in Brasschaat
27-09-2006 RUP officierenpark Brasschaat in definitieve fase
19-10-2022 AED toestel aan GIBO Heide

Nieuws zoekwoorden

  kerkedreef     kermis     paardenmolen     brechtsebaan     de polygoon