Mikhof
Maria-ter-Heide
  Mikhof
           

Nieuws van vroeger

 2 juli 1979 (46 jaar geleden)
Aan de bocht bij het Zwarte Kruis worden bomen gerooid en enkele meters haag uitgetrokken om de bocht te verbreden. De werken zullen begin september klaar zijn.

Een hogere officier die het kamp van Brasschaat bezocht, voelde zich helemaal op zijn gemak toen hij één van de opschriften las waarop stond: "Geen bommen door de bebouwd ...  lees meer nieuws van vroeger

Openbaar vervoer

  De volgende bus 640 richting Antwerpen is om 12:31 uur (halte Kerk MTH).
  De volgende buurtbus richting Mariaburg (halte Bibliotheek MTH) is om 14:14 uur
  Uren kunnen verschillen op feestdagen en in vakanties!

Foto moment

Meerkoeten in de Inslag
  Meerkoeten in de Inslag
  Een kiekje insturen? Mail foto@mariaterheide.info

Open Monumentendag 2005: Artilleriemuseum

zondag 11 september 2005 vanaf 10:00 uur tot 17:00 uur

Waar: Kamp van Brasschaat - Kapellei 65 - 2930 Brasschaat

Dankzij de medewerking van de militairen van Maria-ter-Heide is het mogelijk om het artilleriemuseum te bezoeken tijdens de open Monumentendag. De geschiedenis van het kamp van Brasschaat kun je er volgen en tevens enkele artilleriestukken bekijken. Sommigen hebben nog een houten onderstel, het thema van deze Monumentendag.

Tijdens de wandeling loop je langs een houten gaanderij van de mess-onderofficieren, alsook langs de paardenstallen, die nog in oorspronkelijke staat zijn bewaard. Hout is ook het thema dat de leerlingen van de reg. academie voor beeldende kunsten inspireerden voor hun tentoonstelling aldaar.

De organisatie Monumentenwacht zal aanwezig zijn om hun werking te tonen. Monumentenwacht controleert regelmatig beschermde en waardevolle gebouwen op gebreken. Zo kan tijdig worden ingegrepen om het monument te redden.

Reservatie was noodzakelijk: 03/652 04 00; cultuurcentrum[AT]brasschaat.be

Meer te doen in Maria-ter-Heide